Napoleon Bonaparte – młodzieńcze upadki i podboje

Napoleon BonaparteWielki Napoleon nie zawsze był miłośnikiem kobiet. Lata młodości Napoleona obfitowały w znajomości, które do heteroseksualnych trudno zaliczyć. Będąc w szkole wojskowej w Brienne czternastoletni wówczas Bonaparte dość namiętnie koleguje się z pięknym, młodym arystokratą Pierrem de Bellecourt. Obydwaj zdają potem do szkoły militarnej w Paryżu, gdzie Bonaparte mocno przeżywa oddalenie swego przyjaciela i jego publiczne ujawnienie się w środowiskach gejowskich. Znajomość zostaje przerwana, zaś sam Napoleon od tej pory pała gorącą niechęcią do homoseksualistów, piętnując te kręgi. Młodość Napoleona jak widać nie była seksualnie jednoznaczna.

W wieku szesnastu lat przeżywa swój pierwszy romans heteroseksualny. Były to bardzo niewinne zaloty, które jednak pozostały głęboko w sercu wielkiego wodza. Dziewictwo przyszło Napoleonowi stracić dopiero w wieku lat osiemnastu. Z kim? Z paryską prostytutką. Młody Bonaparte w swym późniejszym pamiętniku nazywa ten fakt przemyślanym eksperymentem filozoficznym.

Bonaparte cierpiał  ponoć z powodu problemów z członkiem. Jego problemem miał być mały penis, dlatego tak późno, jak na tamte czasy, rozpoczął on współżycie seksualne.

Ciekawostką jest fakt, że penis Napoleona został obcięty podczas sekcji jego zwłok, a potem sprzedany w 1969 roku w domu aukcyjnym.

Wróćmy jednak do żywota tego wielkiego wodza. Napoleon zakochuje się prawdziwie w wieku dwudziestu pięciu lat. Wybranką jego serca jest znana ze swej piękności Desiree Clary. Napoleon pisał do kobiety pełne namiętności listy miłosne, gdy ta przebywała z rodzicami poza Paryżem. Bogaci rodzice panny nie akceptowali tego związku , co osłabiło uczucia niezbyt majętnego Napoleona. Związek obumarł naturalnie.

Napoleon potem uwikłany był w wiele innych relacji, dla odmiany z dojrzalszymi do siebie kobietami.

Być może powodem dla którego jego rówieśniczki nie zwracały nań uwagi był fakt, że Napoleon nie przywiązywał wagi do wyglądu zewnętrznego. Wiecznie rozczochrany, niemiodnie ubrany, niechlujny, brudny wręcz nie sprawiał dobrego wrażenia. Zły los odwrócił się od biednego żołnierza, gdy mianowano go dowódcą wojsk, które wybawiły republikę od nie lada problemu, niwecząc tym samym zaistniały bunt rojalistów. Bonaparte został mianowany generałem przejmując dowodzenia nad armią wewnętrzną.

Comments (1)

KKO(AMarzec 6th, 2011 at 20:53

czy ja wiem nie ma zdjęć, raczej nie wierze że miał obciętego penisa…

Zostaw swój komentarz

Twój komentarz: